PRIJÍMACIE KONANIE

do praktickej školy pre školský rok 2024/2025

Prijímacie konanie do praktickej škole sa bude konať podľa usmernenia MŠ VVaŠ SR k prijímaciemu konaniu na stredné školy pre školský rok 2024/2025

Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača môže podať prihlášku na vzdelávanie v strednej škole (praktickej škole) riaditeľovi základnej školy od 1.februára 2024.

Zákonný zástupca vypĺňa iba jednu prihlášku, v ktorej sa podľa záujmu uvádzajú najviac dva odbory vzdelávania.

Termín odoslania prihlášok na strednú školu je do 20. marca 2024.

K prihláške na vzdelávanie v učebných odboroch na stredných špeciálnych školách (aj v praktickej škole) sa prikladá potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti žiaka študovať zvolený učebný odbor (vzor v prílohe č.1). Vyjadrenie lekára so špecializáciou všeobecného lekárstva získa zákonný zástupca najneskôr do 28.februára 2024.

K vyplnenej prihláške je možné priložiť kópiu vysvedčenia v prípade, ak bol žiak z niektorého vyučovacieho predmetu hodnotený slovne.

K prihláške je potrebné priložiť správu z diagnostického vyšetrenia  vykonaného zariadením poradenstva a prevencie nie staršie ako dva roky.

Prihlášku podpisuje uchádzač a obaja zákonní zástupcovia. Zákonní zástupcovia sa môžu dohodnúť, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca; o tejto skutočnosti doručia písomné vyhlásenie riaditeľovi školy. (príloha č.3)

Prijímacie konanie na vzdelávanie v stredných školách (aj v praktickej škole) sa uskutoční

1. V prvom termíne 2.mája 2024

2. V druhom termíne 9.mája 2023

Riaditeľ strednej školy pozve uchádzačov na prijímacie skúšky najneskôr 5 dní pred termínom ich konania

Riaditeľ  strednej školy zverejní  na webovom sídle školy zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania 17. mája 2024 (v čase od 0:00 do 23:59 hod), § 68 ods.1

Zákonný zástupca najneskôr 24. mája 2024 (23:59 hod.) doručí potvrdenie o nastúpení žiaka na štúdium strednej škole  poštou alebo osobne na adresu strednej školy. Rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole (praktickej škole).  (Vzor potvrdenia je prílohou č. 2)

Zákonný zástupca sa môže proti rozhodnutiu riaditeľa strednej školy o neprijatí odvolať v lehote do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia

Ak riaditeľ strednej školy po prerokovaní v pedagogickej rade školy rozhodne o tom, že sa na škole vykonajú prijímacie skúšky v ďalšom termíne na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka, zverejní toto rozhodnutie najneskôr do 6. júna 2024. Prijímacie skúšky „v druhom kole“ sa pre školský rok 2024/2025 budú konať 20. júna 2024.