II.PŠ – Domáce práce a údržba domácnosti

V školskom roku  2014/ 2015 sme otvorili III. triedu praktickej školy pre žiakov s viacnásobným postihnutím.  Navštevujú ju žiaci s mentálnym a telesným postihnutím.

Trieda je zameraná na domáce práce a údržbu domácnosti, prípravu jedál a výživu a zdravotnú výchovu. Snažíme sa čo najviac o samostatnosť pri práci, aby  sa žiaci aspoň v niektorých činnostiach dokázali  o seba postarať.

Vykonávame rôzne praktické zručnosti, o čom svedčí aj fotodokumentácia. Pestujeme liečivé bylinky, z ktorých si varíme dobré čajíky. Učíme sa o svojom tele, ako si zachovať dobré zdravie a dobrú náladu. Škola nás baví a tešíme sa na nové poznatky, nové technické vymoženosti v našej triede a nové zážitky v praktickej škole.

© 2011 Všetky práva vyhradené.